Головна » Про компанію » Новини » Нові розробки «Датагруп» в дії

Нові розробки «Датагруп» в дії: банківські спецпідрозділи в Донецькій і Луганській областях

01.02.2016

У листопаді 2015 року Національний оператор зв'язку «Датагруп» представив перші в Україні броньовані автомобілі спеціального призначення два мобільні підрозділи банку на базі вантажного шасі «КрАЗ». Проект створений на замовлення АТ «Ощадбанк». Броньовані підрозділи банку вже кілька місяців обслуговують громадян, які проживають в прифронтових населених пунктах Донецької та Луганської областей, військовослужбовців і правоохоронців, які знаходяться у військових частинах і в зоні АТО.

За допомогою пересувного мобільного підрозділу банку (далі ПМПБ) всі, хто проживає або перебуває на прифронтовій території, або зоні проведення АТО, можуть користуватися послугами Ощадбанку. Тепер мешканці віддалених селищ, де взагалі немає банківських відділень, отримують заробітну плату, пенсії та інші соціальні виплати, можуть оформляти платіжні картки, поповнювати карткові рахунки через POS-термінал тощо.

За результатами роботи мобільних відділень, можливо відзначити, що розроблений проект досяг поставлених цілей та виправдав своє призначення. Щодня кожна машина обслуговує від 70 до 100 чоловік.

ПМПБ –  це автономний броньований повноцінний мобільний комплекс, оснащений необхідним обладнанням для здійснення банківських процесів і максимального комфорту клієнтів банку. Мобільний банківський комплекс має броньовану, згідно ДСТУ 3975-2000 кабіну, моторний відсік, паливний бак і кунг, в якому розташовані клієнтський і операторський відсіки. Моторний відсік обладнаний системою пожежогасіння. Це забезпечує повну безпеку клієнтам банку, а також його працівникам.

Пересувний мобільний підрозділ банку оснащений сучасною станцією супутникового зв'язку зі швидкістю передачі даних до 5 Мбіт/сек. Супутникова антена встановлена ​​на зовнішній платформі, яка автоматично налаштовується на супутник. Для резервування супутникового каналу передачі даних встановлений 3G GSM-шлюз. Також передбачено підключення до стаціонарних телекомунікаційних і електричних мереж. Розгорнута локальна обчислювальна мережа. Стабільний зв'язок забезпечує цілодобовий цифровий потік, що дозволяє проводити обмін документами, користуватися електронною поштою та мати доступ до баз даних корпоративної мережі банку. Супутникова станція працює в будь-якій точці України, завдяки чому можливе обслуговування клієнтів в місцях, де наземні лінії зв'язку відсутні або частково пошкоджені.

Броньований підрозділ обладнано відеоспостереженням – встановлено 8 відеокамер, що забезпечують відеофіксацію подій всередині і зовні ПМПБ. Усередині мобільне відділення розділено на дві зони: клієнтську і операторську. Між відсіками встановлена броньована перегородка, зі спеціальним вікном для передачі коштів та документів від відвідувачів, а також люк для інкасаторських сумок.

Комфорт для клієнтів забезпечується наявністю в клієнтському відсіку двох касових вікон, трьох місць очікування, кондиціонера і обігрівача, що підтримують оптимальну температуру в клієнтському відсіку.

Операторський відсік являє собою два повноцінних робочих місця з необхідним обладнанням: комп'ютером, телефоном, детектором валюти, лічильно-касовою технікою, переговорними пристроями, принтером та індивідуальним надійним сейфом.

Сучасні технічні рішення, застосовні у виробництві мобільного модуля, відповідають екологічним, санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам і правилам.