Головна » Про компанію » Новини » «Датагруп» продовжує розвивати телемедицину в Україні

«Датагруп» продовжує розвивати телемедицину в Україні

13.06.2014

Національний оператор зв'язку «Датагруп» спільно з Благодійною фундацією «Відкриті серця України» продовжує реалізацію проекту «Національна телемедична мережа» в Україні. Проект розвивається за підтримки Міністерства Охорони здоров'я. За минулий рік було завершено цілий комплекс робіт, мета яких - збільшити можливість отримання профільної консультації та діагностики в спеціалізованих дитячих медичних установах в режимі реального часу.

З березня 2012 року «Національна телемедична мережа» об'єднала регіональні спеціалізовані клінічні центри України: інститути, спеціалізовані лікарні, діагностичні центри, дитячі клініки. Проект запущений за допомогою комп'ютерних і телекомунікаційних технологій для можливості дистанційного обміну інформацією між фахівцями, а також з метою підвищення якості діагностики та лікування пацієнтів. До 40% економії коштів в системі охорони здоров'я - результат своєчасного вирішення проблем діагностики шляхом впровадження сучасних технологій.

«Національна телемедична мережа» - наймасштабніший національний проект БФ «Відкриті серця», що охопив всю територію України. В рамках співпраці БФ і оператора, в 2013 році підключено 27 дитячих медичних установ національного та обласного рівня в 27 містах України. Всі щомісячні витрати по доступу до мережі інтернет та обслуговування каналів передачі даних «Датагруп» взяла на себе. Фундація профінансувала будівництво оптоволоконних мереж, підключення точок, їх технічне оснащення. Тепер консультації з високопрофільними фахівцями доступні пацієнтам незалежно від територіальних чи соціальних умов.

«У світі зараз налічується близько 250 аналогічних проектів різного типу складності, і тільки 20% з них працюють у сільських і віддалених від мегаполісів регіонах. В Україні проблема своєчасної медичної допомоги стоїть дуже гостро, і в даний момент телемедична мережа - це єдиний можливий шлях вирішення, саме тому ми продовжуємо роботу над проектом », - коментує Олександр Данченко, Генеральний директор« Датагруп».

За підсумками першого кварталу 2014року «Датагруп» виконала будівництво оптоволоконних каналів зв'язку в медичних установах 9 міст України, включаючи:

  • Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня 
  • Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання 
  • Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» 
  • Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня 
  • Кримський республіканський діагностичний центр (Сімферополь) 
  • Миколаївська обласна дитяча лікарня 
  • Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня 
  • Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака Академії медичних наук України (Донецьк) 

Надалі компанія продовжуватиме обслуговувати канали зв'язку, надаючи лікарням доступ до мережі Інтернет з наступною їх підтримкою. До кінця 2014 року планується підключення Черкаської обласної дитячої клінічної лікарні.

Реалізація проекту «Національної телемедичної мережі» в 2014 році дасть можливість збільшити час телемедичних консультацій на 270%. Уже зараз збільшено обсяг трафіку для Науково-практичного центру кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України в корпусі по вул. Чорновола 28/1. По суті, саме з цього підключення телемедична мережа починає працювати на всіх рівнях: від первинної медичної допомоги до високоспеціалізованих послуг.