Головна » Про компанію » Новини » «Датагруп» і Dj Tapolsky відкривають Україну. Краш-тест супутникового інтернету в польових умовах

«Датагруп» і Dj Tapolsky відкривають Україну. Краш-тест супутникового інтернету в польових умовах

22.09.2017

Анатолій Тапольский (більше відомий як Dj Tapolsky) поділився з нами шаленою, але неймовірно крутою ідеєю - грати dj-сети в незвичайних місцях по всій Україні і стрімити (ред. Стрім - пряма трансляція, що дає можливість стежити за подією або особою в реальному часі) це на весь світ. Щоб реалізувати ідею, знадобилося всього-на-всього знайти надійного партнера, який забезпечить стабільний доступ в інтернет з будь-якого куточка України. Вибір Анатолій зробив на користь супутникового інтернету від «Датагруп».

Після владнання формальностей ми надали Dj Tapolsky у користування супутникову установку і він, разом зі своїми друзями, вирушив відкривати Україну. Туди, де фізично неможливо налагодити наземну комунікацію та забезпечити інтернет-підключення, Анатолій брав з собою супутникову установку від «Датагруп».

За час проекту команда Анатолія стрімила з острова Джарилгач (Херсонська обл.), на березі річки Ворскла (Полтавська обл.), з гори Щекавиця і Труханового острова в Києві.

В інтерв’ю з Анатолієм ми шукатимемо відповідь на головне питання: чи пройшов супутниковий інтернет випробування виїзними стрімами і чи дійсно супутниковий інтернет від «Датагруп» працює в будь-якій точці України?   

                         

- Анатолію, як виникла така цікава ідея: грати dj-сети з незвичайних місць?

Історія почалася зі стрімів під кодовою назвою "Квартира Тапольского": після армії (ред. - в 2015 році Анатолій добровільно пішов служити), я зрозумів, що більше не можу займатися тим, що робив раніше – працювати на Kiss FM, організовувати вечірки і т.ін. Тому я орендував квартиру на Борщагівській, а мій товариш Макс (Dj X-Gun) облаштував спеціально стіл.  З обладнання у мене були «вертушки», веб-камеру ми позичили, а пульт нам дала Саша Lime Kid – це все, що знадобилося нам для першого стріму у Facebook.

Музична трансляція з орендованої квартири стала чимось новим і цікавим для абсолютно різних людей. Після цього нам прийшла ідея стрімити на незвичайних локаціях Києва і запрошувати туди людей, а вже потім – грати dj-сети з будь-якої точки України. Ідеальний формат такого міні-заходу – драмнбейс + красиве незвичайне місце = дуже душевно.

 

- Які виникають труднощі у підготовці до подібних стрімів, окрім пошуку доступу в інтернет?

Труднощів при підготовці не виникає – потрібно просто дістатися до локації. Ну і ще у нас дуже багато апаратури: тарілка, генератор, столи, «вертушки», пульти, ноутбуки, контролери, камери. Для цього потрібна допомога, але поки що ми з Максом справляємося.

 

- А як ви дізналися про технологію супутникового інтернету?

Я припускав, що існує подібна технологія, адже телеканали якось роблять онлайн-включення. У пошуках компаній, які могли б допомогти реалізувати мою ідею повністю,  я зупинив свій вибір на «Датагруп». 

Dj Tapolsky і команда «Датагруп». Центральний офіс компанії в Києві

  

- Розкажіть більше про місця, де проходили стріми. Як обирали локації?

Виїзних стрімів було два: на острові Джарилгач в Херсонській області та на річці Ворскла в Полтавській. Із супутниковим інтернетом ми стрімили ще й у Києві: на горі Щекавиця і на денному драмнбейс openair «Richka Пляж» на Трухановому острові.

Ми плануємо крутий стрім у жовтні, але поки не буду говорити місце. Починаючи з весни, буде багато цікавого в абсолютно несподіваних місцях нашої країни.

 

 - А як пройшов ваш перший стрім з острова Джарилгач?

Ми розраховували, що все буде чудово. Так і вийшло. Переживали, звичайно, що будуть проблеми з інтернетом, тому що підключали його вперше, але все пройшло на відмінно: чітка картинка і чудова реакція людей на стрім.

Dj Tapolsky і його друг Макс Левін (Dj X-Gun) стрімлять з острова Джарилгач (Херсонська обл.)

  

- А розкажіть про локацію на  Ворсклі?  Як ви доставили туди обладнання, на байдарках?

Я плив зі своїм другом і його дітьми по Ворсклі, пропускаючи черговий стрім в Києві. По дорозі мені прийшла ідея зробити його прямо там. Ми знайшли гарне місце, відіслали Максу GPS-координати локації і він приїхав з усією апаратурою з Києва. Все просто.

 

- Які курйози траплялися під час підготовки або безпосередньо під час стрімів?

Якраз з Ворсклою були проблеми, тому що туди було дуже важко дістатися. Останні 5 кілометрів шляху Макс їхав півтори години. Ще один мій товариш, який вирішив до нас приєднатися, взагалі втратив бампер по дорозі. А так буває багато різних ситуацій.

 

- Яку аудиторію прихильників вам вдалося зібрати за час цього проекту?

Якщо рахувати сумарно за півроку, то думаю, що найближчим часом ми доберемося до 500 000 глядачів.

 

- А скільки кілометрів за цей час ви подолали?

Поки що рекорд - це острів Джарилгач - близько 1400 кілометрів з Києва і назад. Але в наступному році плануємо не менш цікаві стріми.

Установка супутникової тарілки перед черговим стрімом

  

 Увесь цей час ви залишалися на зв'язку з аудиторією. Інтернет не підводив? Технологія себе виправдала?

У нашому випадку - так. З інтернетом все прекрасно. Це ідеальний варіант: ми не прив'язані ні до чого і можемо стрімити звідки завгодно. Це дуже круто. Реально майбутнє. Ми вдячні «Датагруп». Будемо відкривати Україну разом;).

 

Супутниковий інтернет від «Датагруп» - це інноваційна технологія доступу до мережі через сучасний супутник KA-SAT. Сигнал супутника покриває 100% території України, забезпечуючи стабільну якість і швидкість передачі інформації до 20Мбіт/с в усіх куточках країни. Якість зв'язку не залежить від наземних ліній комунікацій, погодних умов та місцезнаходження, що дозволяє залишатися на зв'язку, де б ви не опинилися.